آشنایی با جرثقیل زرافه ای + مزایا و کاربرد آن

فهرست آنچه که باید بخوانید

جرثقیل زرافه ای یکی از انواع جرثقیل های صنعتی به شمار می رود. این نوع جرثقیل ها برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا برای مواردی که به یک جرثقیل بسیار بلند نیاز باشد، می توان از نمونه جرثقیل های زرافه ای استفاده کرد. همانطور که از نام این نوع جرثقیل ها می توان متوجه شد معمولا با ارتفاع بسیار بالایی تولید می شوند. با توجه به اینکه حمل و نقل جراثقال هم مد نظر قرار می گیرد، معمولا این نوع جرثقیل ها به صورت مدولار ساخته می شوند.

مدولار بودن جرثقیل زرافه ای باعث شده تا هر مقدار از طول جرثقیل که نیاز بوده را باز کرد. بدین ترتیب امکان دسترسی به نقاط مرتفع نیز فراهم می شود. با توجه به اینکه همیشه نیازی به استفاده از کل طول جرثقیل ها نیست، لذا در حالت عادی این جرثقیل ها با کمترین طول ممکن مشاهده می شوند. در صورت نیاز می توان نسبت به باز شدن مخروط هایی که داخل هم قرار دارند اقدام کرد. این موضوع باعث می شود تا طول جرثقیل افزایش یابد.

جرثقیل زرافه ای نسبت به اور کرین Over Crane از تکنولوژی پیچیده تر و به روز تری برخوردار می باشد. جرثقیل زرافه ای با توجه به اینکه قابلیت باز و بسته شدن دارد، مدرن تر و پیشرفته تر از سایر جرثقیل ها به شمار می رود. جرثقیل های زرافه ای معمولا هم برای بارهای سبک و هم برای بارهای سنگین تا 65 تن مورد استفاده قرار می گیرند. این موضوع باعث شده تا در موارد مختلفی بتوان از این نوع جرثقیل ها استفاده کرد. برای آشنایی با مزایا و کاربردهای این نوع جرثقیل ما را تا پایان این مطلب همراهی بفرمایید.

مزایای جرثقیل زرافه ای

یکی از مزایای اصلی جرثقیل زرافه ای راحتی حمل و نقل آن می باشد. با توجه به نوع ساخت آنها معمولا مشکل خاصی برای حمل و نقل آنها وجود ندارد. در هر جایی که نیاز به حمل بارهای سنگین به مکان های مرتفع می باشد، می توان این جرثقیل ها را مورد استفاده قرار داد. ثابت نبودن این جرثقیل ها باعث شده تا برای عملیات های مختلف صنعتی بتوان جرثقیل های زرافه ای را مورد استفاده قرار داد. کیفیت بالای این جرثقیل ها باعث شده تا بارهای سنگین را به راحتی و بدون هیچ گونه آسیبی حمل کنند.


کار کردن با سنگین برهای زرافه ای کار چندان دشواری نبوده و به راحتی می توان این جرثقیل ها را مورد استفاده قرار داد. البته آموزش دیدن زیر نظر افراد ماهر و کاربلد می تواند از به وجود آمدن مشکل در آینده جلوگیری نماید. کیفیت بالای جرثقیل زرافه ای باعث شده تا این نوع جرثقیل ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند. یعنی هزینه های نگهداری و تعمیرات آنها خیلی زیاد نیست تا مقدار زیادی از سود کار با آنها برای تعمیر و نگهداری صرف نشود. این موضوع باعث شده تا استقبال از جرثقیل های زرافه ای در سال های اخیر بسیار زیاد شود.

کاربرد جرثقیل زرافه ای در صنعت

• کشتی سازی
کشتی سازی یکی از صنایع سنگین کشور به شمار می رود. با توجه به نیازی که در این صنعت وجود دارد استفاده بسیار زیادی از جرثقیل زرافه ای می شود. با استفاده از این جرثقیل ها می توان اجزایی از کشتی ها که باید به ارتفاع بالا انتقال یابند را حمل کرد.
• ماشین سازی
ماشین سازی یکی دیگر از صنایع بسیار مهم به شمار می رود. با توجه به اینکه محصولات ساخته شده در این صنعت بزرگ و سنگین هستند، با استفاده از تجهیزات خاصی حمل و بارگیری می شوند. جرثقیل زرافه ای یکی از مهمترین این تجهیزات به شمار می رود. علاوه بر مواردی که ذکر شد در صنایع دیگری مثل ساختمان سازی نیز از این جرثقیل استفاده می شود.

قیمت جرثقیل زرافه ای

عوامل بسیار مختلفی را می توان نام برد که در قیمت جرثقیل زرافه ای تاثیرگذار هستند. از جمله این عوامل می توان به ایرانی یا خارجی بودن، ظرفیت حمل بار، نرخ ارز و… اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت انواع جرثقیل های سقفی و قیمت انواع جرثقیل های زرافه ای با کارشناسان فروش سایت ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت ثبت سفارش خرید انواع جرثقیل ها و بالابرهای سقفی و دروازه ای لطفا با بخش فروش گروه صنعتی کرین صنعت تهران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه صنعتی کرین صنعت تهران پیشرو در طراحی ، تولید ، فروش و نصب انواع کرین های سقفی و دروازه ای در ایران در خدمت شما پیمانکاران و مشتریان گرامی می باشد.

ارتباط با ما

_______________

آدرس : تهران – بعد از شیر پاستوریزه -مجتمع تجاری پارس حمید پلاک 9

مدیریت فروش  : 9552 225 0912  

تلفن ثابت : 66394076-021  

خدمات پس از فروش : 7379 503 0912

جرثقیل نیم دروازه ای