خط برق‌رسانی شین جرثقیل سقفی | انواع+کاربرد+خرید

خط برق‌رسانی شین جرثقیل سقفی یکی از تجهیزات صنعتی مهم است که به‌منظور انتقال برق موردنیاز بالابر سقفی در مسیر حرکت طولی آن مورداستفاده قرار می‌گیرد. در بخش داخلی این تجهیزات از مس به‌منظور انتقال جریان برق استفاده‌شده است و قسمت خارجی آن‌ها نیز دارای روکش و محفظه می‌باشد.

درواقع ساختار آن‌ها تا حدودی مشابه کابل‌های برق است و بااتصال جریان برق، نیروی لازم را به 📌وینچ بالابرهای سقفی منتقل می‌کنند. این تجهیزات دارای بازه‌های آمپری متفاوتی هستند که آن‌ها را مناسب استفاده در مکان‌های مختلف کرده است. از شما دعوت می‌کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا اطلاعاتی کاربردی را در رابطه با این خطوط برق‌رسان به دست آورید.

خط شین جرثقیل سقفی

آشنایی با انواع خط برق‌رسان جرثقیل سقفی

به‌طورکلی دو نوع خط برق‌رسانی شین جرثقیل های سقفی وجود دارد که در ادامه شمارا با آن‌ها و کاربردشان بیشتر آشنا می‌کنیم پس ما را تا آخر این مقاله همراهی فرمایید.

شین برق‌رسان بسته آور کرین

این نوع شین برق‌رسان جرِاِثقال سقفی درون یک محفظه و عایق مشخص قرارگرفته است. درواقع این شین‌ها کاملاً محافظت‌شده هستند و از ایمنی بالایی برخوردارند. از طرفی باید به این نکته توجه داشته باشید که برای انتقال برق بیش از 280 آمپر نمی‌توان از این نوع شین استفاده کرد. دلیل این موضوع، بسته بودن محفظه اطراف این شین‌ها می‌باشد.

درواقع جریان قوی باعث ایجاد گرمای بسیار زیادی می‌شود. این مسئله، کاهش عمر مفید شین برق‌رسان بسته را به دنبال خواهد داشت. خط برق‌رسانی شین جرثقیل سقفی در دو نوع آلومینیومی و PVC موجود است و دارای کاربردهای بسیار زیادی در صنایع گوناگون می‌باشد. دلیل این موضوع را می‌توان در مزایای زیادی جستجو کرد که این نوع شین برق‌رسان کرین سقفی به دنبال دارد. ازجمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قیمت مناسب
• قابلیت استفاده در شرایط دمایی ویژه
• نصب آسان در زمان کوتاه
• قابلیت استفاده در متراژهای بالا
• عدم نفوذ رطوبت، گردوغبار و آلودگی‌های محیطی به داخل محفظه

شین برق‌رسان اورهد کرین باز

تفاوت شین سنگین بر سقفی باز و بسته در این است که در مدل‌های باز، قسمت مسی و پوشش آن درون یک محفظه مشخص قرار نمی‌گیرند و به‌آسانی می‌توان آن‌ها را لمس کرد. این نوع شین‌ها دارای مدل‌های بسیار متنوعی ازنظر ساختار و ویژگی هستند. عمدتاً جریان انتقالی در این نوع شین‌ها بیش از 250 آمپر می‌باشد.

با توجه به این ویژگی‌ها، می‌توان این محصولات را در مکان‌های مختلفی مورداستفاده قرارداد. به‌عنوان‌مثال شین‌های باز گران کش سقفی که بدون روکش هستند، مناسب استفاده در مکان‌هایی با دمای بالا می‌باشند. این در حالی است که مدل‌های روکش‌دار عمدتاً در محل‌هایی استفاده می‌شوند که علی‌رغم نیاز به جریان برق بالا، دما و حرارت زیادی ندارند.

اتصالات خط برق‌رسانی شین جرثقیل سقفی

خطوط برق‌رسان سلینگ کرین از اتصالات گوناگونی تشکیل‌شده‌اند. به‌عنوان‌مثال جاروبک یک اتصال مهم است که با حرکت بر روی شین برق‌رسانی Overhead Cranes، نقش مهمی در انتقال جریان ایفا می‌کند. از دیگر اتصالات مهم خط برق‌رسانی شین E.O.T می‌توان به مفصل انبساط و تغذیه اشاره کرد.
خرید تجهیزات خط برق‌رسانی جرثقیل
گروه صنعتی کرین صنعت تهران یکی از بزرگ‌ترین وبرترین عرضه‌کنندگان انواع اتصالات و تجهیزات مربوط به خط برق‌رسانی اورکرین است. اگر قصد خرید این تجهیزات رادارید باید بدانید که با توجه به تنوع بالای موجود در مدل‌های این قطعات، بهتر است پیش از انتخاب آن‌ها با متخصصان این حوزه مشورت نمایید. شما می‌توانید به‌منظور دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین محصول، از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید.

انواع خط جرثقیل ها و بالابرهای سقفی
5/5 - (1 امتیاز)

جهت ثبت سفارش خرید انواع جرثقیل ها و بالابرهای سقفی و دروازه ای لطفا با بخش فروش گروه صنعتی کرین صنعت تهران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *