جرثقیل دروازه ای از طراحی تا قیمت در سال 1402

آخرین بروز رسانی در8 تیر 1402
جرثقیل دروازه ای 10 تن

جرثقیل دروازه ای تهران

جرثقیل دروازه ای (به انگلیسی : Gate crane) : در این محتوا قرار هست که در مورد 📌بالابر از نوع دروازه ای کارگاهی ، متحرک ، کوچک ، گیت کرین از نوع دست دوم ، قیمت انواع این نوع بالابرها ، سنگین برهای از نوع 5 تن و طراحی جرثقیل دروازه ای در سال جدید یعنی سال 1400 به طور مفصل صحبت نماییم و اطلاعات ارزشمندی به شما ارائه نماییم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

 

این نوع کرین به طور کلی در دو نوع ثابت و متحرک طراحی و تولید می شود. جرثقیل های متحرک در ساختار اصلی خود از چرخ هایی که در بخش زیرین جرثقیل قرار داده می شوند، بهره مند هستند و قابلیت حرکت کردن در طول مشخصی را دارند. این قابلیت باعث می شود تا جا به جایی بارها به نقاط مختلف کارگاه یا محوطه با سهولت بیشتری انجام گیرد.

کرین کارگاهی نوعی جرثقیل پرکاربرد در محیط های کارگاهی می باشد. در محیط های بسته و مسقف برای لیفتینگ و نقل و انتقال بارهای سنگین از دو نوع جرثقیل استفاده می شود. نوع اول جرثقیل سقفی کارگاهی و نوع دوم جرثقیل های دروازه ای کارگاهی هستند.

 

قابلیت بالابر از نوع  دروازه ای کارگاهی

 

بالابر از نوع  گیت کارگاهی

 

حال تفاوت این دو نوع جرثقیل در چیست؟ جرثقیل سقفی همانطور که از نام آن پیداست به سقف سازه متصل می شود. در واقع وزن اصلی جرثقیل بر روی دیوارهای دو طرف جرثقیل تحمیل می شود. این جرثقیل امکان بالا بردن و جابه‌جایی بار در عرض دهانه دیوار به دیوار کارگاه و در طول مشخصی که برای آن در نظر گرفته شده است را خواهد داشت.

اما جرثقیل دروازه ای همانطور که از نام آن مشخص است نوعی جرثقیل است که متشکل از یک قاب دروازه ای شکل است. در واقع قاب این نوع جرثقیل شامل پایه های نگهدارنده یا پشتیبان در طرفین جرثقیل و یک پل افقی قرار گرفته بر روی دو پایه می باشد. پل جرثقیل های دروازه ای می تواند شامل یک تیر یا دو تیر باشد.

 

البته تک تیر یا تک پل بودن و دو تیر یا دو پل بودن جرثقیل، ویژگی مشترک هر دو نوع جرثقیل سقفی و گیت کرین می باشد. محصول تولید شده از نوع کارگاهی به سبب اینکه اتصالی به هیچ یک از بخش های سازه ای کارگاه ندارد و پایه های مستحکم و مقاومی دارد که از فولاد ساخته شده اند قابلیت بارگیری بارهای سنگین تری را نیز دارد.

 

انواع بالابر ها از  نوع دروازه ای قابل استفاده کارگاهی

 

انواع گیت کرین کارگاهی

 

 

گاهی اوقات استفاده از جرثقیل های دروازه ای کارگاهی در فضای بسته کارگاه می تواند مقرون به صرفه تر از خرید جرثقیل سقفی باشد. در این رابطه و نیز برآورد هزینه خرید هر یک از این جرثقیل ها و اینکه کدام مورد برای شرایط کارگاهی شما مناسب تر هستند، می توانید با متخصصان گروه کرین صنعت تهران مشورت نمایید.

جرثقیل های دروازه ای به طور کلی در دو نوع ثابت و متحرک طراحی و تولید می شوند. جرثقیل های متحرک در ساختار اصلی خود از چرخ هایی که در بخش زیرین جرثقیل قرار داده می شوند، بهره مند هستند و قابلیت حرکت کردن در طول مشخصی را دارند. این قابلیت باعث می شود تا جا به جایی بارها به نقاط مختلف کارگاه یا محوطه با سهولت بیشتری انجام گیرد.

 

مسیر حرکت جرثقیل دروازه ای متحرک یک مسیر ریل گذاری شده است که برای کنترل حرکت صحیح جرثقیل، یک اپراتور با کنترل از راه دور این کار را انجام می دهد. در هنگام کنترل حرکت جرثقیل در مسیر ریلی اش، لازم است که سرعت حرکت جرثقیل توسط اپراتور تنظیم و به جرثقیل ارسال شود.

 

با استفاده از جرثقیل های دروازه ای متحرک می توان بارهای بسیار سنگین در حد چند ده تن را از نقطه ای به نقطه ای دیگر با سلامت و ایمنی کامل انتقال داد. همچنین با استفاده از این جرثقیل ها می توان دریچه های سدها را باز و بسته کرد. جرثقیل های دروازه ای متحرک می توانند در انواع مختلفی ساخته شوند.

 

در واقع بنا بر درخواست کارفرمایان گرامی و با توجه به نیازهای اصلی و واقعی محدوده و شرایط کاری شان، جرثقیل مناسب و بهینه از نظر عملکرد و کیفیت و قیمت، طراحی می شود و در انواع کلاس های کاری و ظرفیت های بارگیری تولید می شود. قابل ذکر است که گروه کرین صنعت تهران پذیرای دریافت سفارشات ساخت انواع محصولات کرین متحرک و نیز تأمین جرثقیل های متحرک از بهترین برندهای جهانی به کشور می باشد.

 

جرثقیل دروازه ای 10 تن

 

سنگین بر از نوع گیت 10 تن

 

جرثقیل های 10 تن، قابلیت لیفتینگ و جابه‌جایی بار تا وزن 10 تن را دارند و می توانند با پیکربندی دو پل ایمنی و کارایی کامل و مطلوبی را فراهم آورند. این جرثقیل ها در محوطه های کارگاهی که بارهای سنگین جهت انتقال وجود دارند، بسیار کارا خواهند بود. قیمت این نوع از جرثقیل های دروازه ای را می توانید همراه با جزئیات کامل و لوازم جانبی و اضافی موجود برای آن ها از بخش فروش گروه کرین صنعت تهران جویا شوید.

 

بالابر دروازه ای کوچک

 

 بالابر های کوچک

 

فضاهای کاری مختلف الزامات و تجهیزات خاص خود را برای پیشبرد اهداف کوچک و بزرگ خود نیاز دارند. به طور مثال کارگاه های کوچک یا کارگاه های با سقف کوتاه جهت لیفتینگ بار به تجهیزات کوچک تری نسبت به جرثقیل های غول پیکر نیاز دارند. البته باید متذکر شد که در مواقعی نیز برای جا به جا کردن بارهای با وزن متوسط و بیشتر، نیاز به جرثقیل کوچک دروازه ای احساس می شود.

 

در واقع جرثقیل های دروازه ای در ابعاد کوچک و بزرگ تولید می شوند تا بتوانند به خوبی پوشش دهنده نیازهای متنوع و مختلف صنایع و واحدهای کارگاهی کوچک و بزرگ باشند. جرثقیل های دروازه ای کوچک می توانند ابعاد کوچکی داشته باشند و در کنار این ابعاد کوچک، ظرفیت باربری متفاوتی را شامل شوند.

 

فرض کنید صاحب یک کارگاه تولیدی قطعات الکترونیکی هستید، مسلماً قطعات تولید شده را در بسته بندی های استاندارد قرار می دهید و در انبار کارگاه ذخیره می کنید. هنگام فروش محصولات خود، نیاز دارید در صورتی که بسته بندی محصولات دارای وزنی بیش از وزن قابل جابه‌جایی توسط نیروهای انسانی باشند، از یک دستگاه بالابر جهت انتقال کارتن محصولات به محل بارگیری استفاده کنید. در چنین مواردی و در کاربردهای مشابه جرثقیل های دروازه ای کارگاهی کوچک می توانند این وظیفه را به خوبی و به سلامت انجام دهند.

 

نقشه گیت کرین

 

 نقشه جرثقیل دروازه ای

 

در ساخت جرثقیل های دروازه ای می بایست با برنامه ریزی و در نظر گرفتن تمامی اصول و استانداردهای فنی و مهندسی کار را پیش برد. در واقع برای کسب یک نتیجه مطلوب در ساخت جرثقیل نیاز به نقشه جرثقیل دروازه ای است. نقشه ای که تمامی الزامات فنی سازه و مشخصات مکانیکی و ایمنی در آن لحاظ شده باشد.

 

نقشه جرثقیل کارگاهی دروازه ای که توسط تیم طراحی تدوین می شود، در برگیرنده مواردی است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 • تعیین فاصله دقیق پل ها از یکدیگر در شرایطی که جرثقیل دو پل مورد نیاز باشد.
 •  
 • تعیین و محاسبه دقیق طول کلگی در جرثقیل های دروازه ای و نیز جرثقیل های نیم دروازه ای. در این موارد لازم است فاصله چرخ ها نیز از هم به دقت اندازه گذاری شود.
 •  
 • تعیین مقاومت تمامی عنصر سازه ای در برابر تنش ها و بارهای وارده
 •  
 • کنترل استحکام ستون ها یا پایه های گیت کرین در برابر تنش ها و نیز کمانش وارده به جرثقیل
 •  
 • تعیین اثر باد و زلزله بر روی جرثقیل و در نظر گرفتن استحکامات لازم برای عناصر سازه ای به منظور جلوگیری از آسیب دیدن و واژگون شدن جرثقیل در شرایط وزش باد شدید و بروز زلزله
 •  
 • در نظر گرفتن سایه بان برای تجهیزات موتوری و برقی جرثقیل برای حفظ سلامت و ایمنی این قطعات در مقابل بارش و رطوبت
 •  
 • تعیین دقیق زاویه های استاندارد بین ستون ها با توجه به نوع ساختار و پیکربندی جرثقیل و ظرفیت قابل حمل
 •  
 • مشخص کردن عرض دهانه قابل پوشش و طول مسیر ریل گذاری جهت حرکت جرثقیل های متحرک
 •  
 • در نظر گرفتن سیستم های کنترل از راه دور و نیز سیستم های هشدار دهنده هنگام بروز خطر خصوصاً در مواقعی که ترافیک انسانی در محل حرکت جرثقیل زیاد باشد.

 

طراحی کرین از نوع دروازه ای

در حالی که جرثقیل های دروازه ای در طراحی انعطاف پذیر هستند، زیرا به تکیه گاه های ساختمان متکی نبوده و می توانند به صورت متحرک طراحی شوند، اما با این حال اگر می خواهید از جرثقیل های دروازه ای استفاده کنید باید مواردی را قبل از طراحی و در حین طراحی در نظر بگیرید.

 

ساخت و تولید انواع بالابرهای از نوع  دروازه ای قابل استفاده  کارگاهی

سرعت جرثقیل: از جرثقیل کارگاهی دروازه ای باید در کاربردهایی استفاده شود که کاهش سرعت نگرانی ایجاد نمی کند. شما می توانید یک جرثقیل پل را با سرعت بسیار بالایی اجرا کنید، اما در جرثقیل های دروازه ای بار معمولاً با سرعت خزیدن کندتر منتقل می شود.

 

طراحی دروازه ای: آیا از سیستم دروازه ای کامل، نیمه دروازه ای یا دروازه ای قابل حمل استفاده می کنید؟ آیا دروازه بر روی ریل، مسیر یا چرخ حرکت خواهد کرد؟

 

ترافیک انسانی: آیا کارگران یا تجهیزات دیگری در نزدیکی دروازه کار خواهند کرد؟ آیا برای جلوگیری از آسیب رسیدن به برخورد، اجزای سازنده به محافظ اضافی یا جهت گیری خاصی نیاز دارند؟

 

در داخل و خارج از منزل: آیا جرثقیل در داخل خانه، فضای باز یا هر دو کار می کند؟ ممکن است برای مقاومت در برابر شرایط محیطی در سیستم دروازه باز در فضای باز، سیستم ها، مواد و اجزا با رنگ و پوشش ویژه ای مورد نیاز باشد. اگر سیستم سنگین بر شما در فضای باز کار می کند شما ماده ای مانند فولاد ضد زنگ یا فولاد گالوانیزه می خواهید که بتواند در برابر خوردگی مقاومت کند و بدون آسیب دیدن بتواند در معرض اشعه ماورا UV بنفش، آب نمک، رطوبت و گرما یا سرما قرار گیرد.

 

الزامات برق: آیا یک حلقه کابل برای انتقال نیرو کافی است یا یک راه حل سفارشی تر لازم است؟ اگر سیستم دروازه ای قابل حمل باشد، آیا در نزدیکی منبع تغذیه خواهید داشت یا به سیم برق بلندتری احتیاج دارید؟

 

تیم متخصص گروه کرین صنعت تهران از مهندسان، برآوردگران و مدیران پروژه می توانند به شما کمک کنند تا یک سیستم جرثقیل کارگاهی دروازه ای مقرون به صرفه را برای تأسیسات، واحد های تولید و با توجه به بودجه خود تعیین کنید.

 

سنگین بر از نوع گیت دست دوم

 

 گران کش از نوع استوک یا دست دوم

 

جرثقیل های دروازه ای دست دوم می توانند کارایی مطلوبی به خوبی جرثقیل های نو داشته باشند. همه چیز بستگی به شما دارد. اگر در زمینه استفاده از جرثقیل الزامات ایمنی را رعایت کرده باشید و بازرسی های دوره ای را جهت کنترل کردن سلامت فنی جرثقیل انجام داده باشید، می توانید انتظار داشته باشید که جرثقیل کارگاهی دروازه ای شما سالیان طولانی برایتان با همان کیفیت و بازدهی روز اول کار کند.

 

اگر نیاز به سنگین بر کرین کارگاهی یا متحرک دارید و بودجه ای که برای خرید جرثقیل در نظر گرفته اید کمتر از میزان قیمت جرثقیل های نو است، پیشنهاد ما به شما اعتماد به جرثقیل دروازه ای دست دوم است. اگر این دستگاه ها را از مراکز فروش معتبر و متعهد تهیه کنید تمامی نگرانی های حمل و جابه‌جایی بارهای موجود در کارگاهتان به راحتی از بین خواهند رفت.

 

گروه کرین صنعت تهران با در اختیار داشتن جرثقیل های دست دوم اما سالم و با کیفیت و ایمن، خرسند است که می تواند خدمتی مقرون به صرفه به صاحبان صنایع ارائه نماید. پس دیگر نگران تهیه جرثقیل با قیمت مناسب نباشید.

 

ارزش انواع بالابرهای از نوع دروازه ای

 

قیمت کزین در تهران

 

قیمت این نوع محصول در چند حالت قابل تعیین و محاسبه خواهد بود. اول اینکه قیمت جرثقیل نو با دست دوم به سبب قیمت روز مصالح به کار رفته در ساخت جرثقیل های جدید و آپشن های جدیدی که در آن ها لحاظ می شود، متفاوت خواهد بود. دوم اینکه قیمت جرثقیل های دروازه ای می تواند بر اساس نوع ساختار و پیکربندی آن ها محاسبه شود.

 

مطمئناً جرثقیل های دروازه ای دو پل که ظرفیت بالابری بارهای بیش از 5 تن را دارند قیمت بیشتری نسبت به جرثقیل های دروازه ای تک پل که قابلیت حمل بارهای تا حدود 2 تن را دارند، خواهند داشت. قیمت جرثقیل دروازه ای همچنین برای جرثقیل های متحرک و ثابت نیز به دو صورت جداگانه در نظر گرفته می شود.

 

از دیگر عوامل مهم و مؤثر بر قیمت گیت کرین می توان به عرض دهانه قابل پوشش، ظرفیت حمل، سرعت حرکت جرثقیل، دروازه ای یا نیم دروازه ای بودن جرثقیل و … اشاره کرد. قبل از سفارش جرثقیل می توانید ضمن مشورت با بخش فروش مجموعه کرین صنعت تهران، تمامی سؤالات و ابهامات خود پیرامون جرثقیل متناسب و مناسب برای نوع فعالیت خود را مطرح کنید و پس از دریافت پاسخ جامع، اقدام به انتخاب و ثبت سفارش کنید.

 

کاربرد گیت کرین ها

گروه کرین صنعت تهران در حیطه اجاره و فروش انواع جرثقیل های دروازه ای و کارگاهی (📌Types of gate and workshop cranes)و … با ظرفیت های بالابری مختلف اعم از 2 تن، 5 تن، 10 تن، 40 تن و … خدمات قابل توجهی را به صاحبان صنایع ارائه می نماید. فروش سنگین بر دروازه ای 5 تن به عنوان یکی از انواع پر تقاضا و پرکاربرد جرثقیل های دروازه ای در بخش فروش این مجموعه انجام می شود.

 

تماس تلفنی با کرین صنعت تهران

لطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

فهرست آنچه که باید بخوانید

جهت ثبت سفارش خرید انواع جرثقیل ها و بالابرهای سقفی و دروازه ای لطفا با بخش فروش گروه صنعتی کرین صنعت تهران تماس بگیرید.

21 پاسخ

  1. باسلام
   ممنون از شما
   این مقاله یکی از مهم ترین مقالات سایت هست که به تدریح تعداد زیادی فیلم ، ویدئو ، تصاویر و … به آن افزوده خواهد گردید
   این مقاله به تازگی منتشر شده ، در اولین فرصت موارد گفته شده به اضافه خواهد شد

 1. سلام
  مقاله رو خواندم خیلی عالی بود
  منتهای مراتب اگر ممکن هست تعداد بیشتری از تصاویر در رابطه با جرثقیل دروازه ای در بخش گالری تصاویر قرار دهید.

  1. باسلام
   و ممنون از شما
   خدمت دوست قبلیمون هم عرض کردم این مقاله به تازگی منتشر شده و بارها این مقاله آپدیت و بروز رسانی خواهد گردید
   ممنون از حسن توجه شما کاربر گرامی

  2. سلام مقاله کامل و آموزنده و تصاویر خوبی هم دارد اما از فیلم هم استفاده کنید عالی تر هم میشه ممنونم از سایت خوبتون.

   1. سلام
    چشم به زودی تعداد بیشتری از فیلم و ویدئو مربوط به انواع جرثقیل های سقفی و دروازه ای در سایت منتشر خواهد شد

 2. با سلام و عرض وقت بخیر خدمت شما بازدیدکننده گرامی سایت کرین صنعت؛
  جرثقیل های دروازه ای دو پل می تونن برای حمل بار مورد نظر شما استفاده بشن. این جرثقیل ها تا وزن 120 تن رو هم دارن؛ و از اونجایی که برای حمل بار در فضای آزاد میدان بار نیاز دارید، جرثقیل نوع دروازه ای که نیاز به اتصال به سقف یا دیوار رو نداره رو پیشنهاد می کنیم.

 3. سلام خسته نباشین، سایت و مقاله در مورد جرثقیل دروازه ای عالی هستش مخصوصا فیلمی که گذاشتین عالی بود ممنون از سایت خوبتون.یا علی

 4. سلام خسته نباشین ، سایت مقاله کاملا آموزنده و حساب شده هستش و اطلاعاتم در مورد جرثقیل جفت پل کامل شد ممنونم از سایت خوبتون.

   1. باسلام
    فعلا در حال حاضر جرثقیل دروازه ای ۲ تنی آماده موجود نیست
    تمایل داشتید فرم ثبت سفارش رو پر کنید تا براتون بسازیم

 5. سلام خسته نباشید ، مقاله از محتوا و آموزشی و مخصوصا فیلم عالی هستش ممنون از مقاله عالیتون شب خوش.

 6. سلام عرض و ادب، مقاله فوق العاده خوبی گذاشتن کامل و آموزشی مخصوصا فیلمی که گذاشتن عالی بود خسته نباشین یا علی.

 7. سلام خسته نباشین، جناب من جرثقیل دروازه ای دارم نیاز به تعمیر داره شرکت شما انجام میده؟؟

  1. باسلام
   تعمیرات انواع جرثقیل را انجام می دهیم در صورت کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش تماس بگیرید.

 8. سلام عرض وادب ، من یه چرثقیل دروازه ای ۱۰ تن دارم که چرخ ها در حین حرکت میلرزه چه کار باید بکنم ممنونم.

  1. سلام
   سال نو مبارک
   در صورتی که مایل هستید با دفتر فروش تماس بگیرید نحوه حل مشکل خدمت شما توضیح داده خواهد شد

   1. سلام عرض و ادب خسته نباشین خدا قوت سایتون عالی فقط به نظره من فوت رو یه ذره کوچک کنید بهتره ممنونم شبتون خوش.

 9. سلام خسته نباشین جناب، من یه جرثقیل دروازه ای ۵ تن میخواستم چه اطلاعاتی رو خدمتتون ارسال کنم؟

  1. سلام
   در رابطه با اطلاعات مربوط به ساخت انواع جرثقیل سقفی یا دروازه ای بهتر هست که با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه صنعتی کرین صنعت تهران پیشرو در طراحی ، تولید ، فروش و نصب انواع کرین های سقفی و دروازه ای در ایران در خدمت شما پیمانکاران و مشتریان گرامی می باشد.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بعد از شیر پاستوریزه -مجتمع تجاری پارس حمید پلاک 9

مدیریت فروش  : 9552 225 0912  

تلفن ثابت : 66394076-021  

خدمات پس از فروش : 7379 503 0912

جرثقیل نیم دروازه ای