جرثقیل سقفی دستی شامل قیمت + تفاوت + اجزاء

  • آخرین بروز رسانی مطلب : ۲۵ بهمن ۱۴۰۰
  • نظرات : ۶دیدگاه

جرثقیل سقفی دستی : در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با این نوع 📌بالابر سقفی از نوع دستی توضیح دهیم. به طور کلی جرثقیل های سقفی نوعی از جرثقیل ها می باشند که محل نصب آن ها در سقف می باشد.

 

قیمت جرثقیل سقفی دستی

 

این جرثقیل ها معمولاً در محیط ‌های کاری نظیر کارخانه ها، صنایع، کارگاه ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. نوع این بالابرهای سقفی  با جرثقیل سقفی اتوماتیک متفاوت است چرا که تنظیمات این نوع جرثقیل باید توسط کاربر صورت پذیرد.

 

گروه کرین صنعت تهران یکی از معتبرترین مراکز فروش این دسته از سنگین برها  می باشد. خرید سنگین برهای  دستی کار چندان راحتی نیست اما باید قبل از آن اطلاعات بسیار زیادی را به دست آورید.

چند روش می تواند برای خرید و فروش بالابرهای سقفی دستی مورد استقبال واقع شود. در روش اول شما باید تا حد زیادی مطالعه کنید و با نکات ریز خرید سنگین برهای سقفی دستی آشنا شوید. بعد از آن می توانید یک خرید مناسب داشته باشید.

در روش دوم از خرید بالابرهای سقفی دستی باید یک فرد خبره را با خود همراه داشته باشید. تا او در هنگام خرید راهنمایی شما باشد.

مورد سوم خرید از گروه کرین صنعت تهران است. این مرکز تا به کنون با ارائه خدمات صادقانه ای که داشته توانسته اعتماد بسیاری از مشتریان خود را به دست آورد .

 

محتویات فهرست

⏪قیمت جرثقیل سقفی دستی

قیمت این نوع بالابرهای سقفی به ویژه نوع  ۵تن مسلما گران تر از قیمت بالابرهای سقفی از نوع ۱تن است. فرق بالابر سقفی دستی  ۱تن و سنگین بر دستینه ۵تن میزان ظرفیتی است که می ‌تواند این وسیله جابجا نماید.

یعنی حداکثر وزنی که یک گرانکش دستینه یک تن می‌ تواند حمل کند، یک تن می باشد. در میان تمام شرکت های سازنده شما می توانید بالابر یدی ایرانی را مشاهده کنید. این کرین در رقابت با کرین  های خارجی می باشد.

به طور کلی اگر بخواهیم تفاوت بالابر های دستی ایرانی با خارجی را مقایسه کنیم. باید مهمترین تفاوت آن ها را قیمت بدانیم چرا که به خاطر نوسانات دلار قیمت سنگین برهای دستی خارجی بالا می باشد.

به خاطر این که کرین های دستینه خارجی دارای قیمت زیادی هستند خریداران فرض می‌کنند که کاربرد این کرین ها نیز بهتر از نوع ایرانی می باشد. در حالیکه این تفکر کاملاً اشتباه است. در نظر داشته باشید که شما نباید آن ها را از روی قیمت قضاوت کنید چرا که نوع ابزار آلات موجود در این وسیله و مقاومت آن است که برتری را تعیین می نماید.

بالابر دستی ۵۰۰ کیلویی یکی از کوچک ترین نوع بالابرهای  دستی است که معمولاً برای صنایع بسیار کوچک یا به اصطلاح خانگی به کار می رود. برخی از صنایع و کارخانه ها ترجیح می دهند از نیروی انسانی به جای استفاده از وسیله های کاربردی بکار گیری کنند.

اما متاسفانه حمل وزنه‌های سنگین توسط نیروهای انسانی می تواند خطرات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. که از جمله مهم ترین خطرات خسارات جانی آن نیرو ها می باشد.

⏪تفاوت میان بالابرهای دستی  و اتوماتیک:

در مقاله های گذشته در رابطه با بالابرهای  سقفی از نوع  تک پل توضیح داده شد اما این بار می خواهیم به تفاوت میان بالابرهای سقفی دستی و اتوماتیک بپردازیم. این وسیله دارای یک مکانیزم بسیار ساده و راحت می باشد.

از این نوع جراثقال ها برای حمل بار های کم وزن تر استفاده می کنند. اورکرین زنجیری با استفاده از فولاد مقاوم و محکم تولید شده اند. استفاده از فولاد می ‌تواند باعث افزایش مقاومت و همچنین افزایش ایمنی کاربری این اورهد کرین دستینه شود.

⏪معرفی اجزای بالابرهای سقفی دستی:

جرثقیل ها دارای ۳ قسمت اصلی به نام زنجیر، قلاب و مکانیزم بالابر هستند. بالابر ها از دو حلقه زنجیری به نام زنجیر دست و زنجیر بار تشکیل شده اند.

همان طور که از نام آن ها مشخص است زنجیر دست برای استفاده ی کاربر می باشد و زنجیر بار نیز دورتادور بار پیچیده می شود. زنجیر دستی باید توسط کاربر به سمت پایین کشیده شده و معادل فاصله طی شده توسط کاربر بار بالا می رود.

زنجیر مورد استفاده در اورکرین یدی بسیار محکم و مقاوم می باشد و می تواند بسته به نوع اورکرین یدی تا وزن ۵ تن را نیز تحمل نماید.

امکان چرخش در قسمت سقفی این وینچ وجود دارد که باعث می‌شود زنجیر و بار به حرکت درآیند. در انتهای زنجیره بار یک قلاب گیرنده وجود دارد که شما می توانید بار را به وسیله ی تسمه یا هر وسیله دیگری به آن متصل سازید. بسته به نوع قلابی که این  بالابر ها دارند، می توانند وزن معینی را بالا ببرند.

قابلیت های سنگین برهای سقفی دستی

این نوع گرانکش ها می توانند چرخشی معادل ۳۶۰ درجه را داشته باشند. مکانیزم بالابر که درست به سقف متصل می گردد شامل: محور، دنده، گیربکس، شافت، چرخنده و غیره است.برای نگه داشتن بار در بالا یک ترمز وجود دارد که کاربر می‌تواند از آن استفاده نماید.

⏪از اجزای سنگیبر سقفی دستینه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • داشتن بدنه فولادی و مقاوم
  • داشتن یک پوشش دو لایه جهت محافظت
  • داشتن مکانیزم ترمز جهت نگه داشتن بار در ارتفاع
  • داشتن پدال‌های جغجغه ای
  • داشتن یک هدایت کننده برای زنجیر بار
  • دارای بوشن ها هستند
  • داشتن زنجیر بار و قلاب
  • داشتن ترمز زنجیر

 

تمامی اجزای نامبرده شده در بالا می توانند به بهبود عملکرد انواع اورکرین دستینه کمک نمایند.

همان طور که گفته شد، انواع سنگین برهای سقفی دستی با توجه به این نوع اجزا مشخص می ‌شود. همچنین ظرفیت حمل شده توسط آن نیز می ‌تواند به روی تفکیک نوع تاثیر داشته باشد.

 

⏪مزیت ها و معایب این نوع سنگین برها نسبت به نوع اتوماتیک یا خودکار  آن:

از آن جایی که نوع دستی دارای کاربرد های فراوانی نظیر استفاده در سازه ها، سایت های ساختمانی، انبارهای کالا، فروشگاه های بزرگ و غیره دارند. می توان آن ها را نسبت به نوع اتوماتیک برتر دانست زیرا نوع اتوماتیک دارای محدودیت های بیشتری نسبت به نوع دستی می باشد. همچنین این نوع نیاز به نیروی برق و روغن ندارد. کاربری این نوع اورکرین چندان سخت نیست و به هیچ عنوان نیاز به آموزش ندارد. بالابرهای دستی دارای قیمت بسیار پایین تری نسبت به نوع برقی یا هیدرولیک می باشند.

همانطور که می دانید هر نوع وسیله ای در عین داشتن تعداد زیادی مزایا چند عیب کوچک نیز دارد از جمله پایه این نوع گران کش ها  می توان به سرعت پایین آن اشاره نمود به طور کلی از آنجایی که این نوع سنگین برها نیاز به نیروی برق نداشته و از قیمت کمتری برخوردار هستند برای افرادی که می‌خواهند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایند بسیار مناسب است.

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.ممنونیم ازشما