جرثقیل دروازه ای متحرک شامل نصب + نقشه + مشخصات فنی

فهرست آنچه که باید بخوانید

📢جرثقیل دروازه ای متحرک : (به انگلیسی : Movable gate crane) ، تجهیزی شامل یک یا دو تیر افقی و دو ستون عمودی در طرفین است و این عناصر افقی و عمودی قابی دروازه‌ای شکل را تشکیل می دهند که قابلیت لیفتینگ و جا به جا کردن بارهای سنگین را دارد.

 

مشخصات فنی جرثقیل دروازه ای متحرک

 

قاب دروازه‌ای شکل، بر روی چرخ های قوی و مستحکمی قرار می گیرد تا بتواند محدوده وسیع تری را برای جابه جایی بار پوشش دهد.

جرثقیل ها یکی از مهم ترین و کار راه اندازترین اختراعات بشر هستند. توان و قدرت بالابری جسم انسان محدود است و نمی تواند هر میزان باری را بلند و جابه جا کند؛ اما قدرت فکر و ذهن و خلاقیت انسان بی نهایت است.

قدرت ذهن و خلاقیت انسان به حدی است که با بهره گیری از ابزارآلات بی جان، ادواتی می سازد که می توانند هر مقدار بار مورد نیاز امور و فعالیت های روزانه صنعتی و تولیدی و … جوامع بشری را بلند و جابه جا نمایند.

یکی از انواع پرکاربرد جرثقیل ها، 📌جرثقیل دروازه‌ ای متحرک است. در این مقاله قصد داریم راجع به چیستی، مشخصات فنی، قیمت، روش نصب و برخی از انواع جرثقیل دروازه‌ای صحبت کنیم.

 

جرثقیل دروازه‌ای چیست؟ متحرک و پایه ثابت

جرثقیل دروازه‌ای یا gantry crane نوعی جرثقیل به اصطلاح معروف، همه کاره است. این نوع جرثقیل در واقع قدرتمندترین نوع جرثقیل است که قابلیت به کارگیری در انواع صنایع کوچک و بزرگ را دارد. بهره گیری از جرثقیل دروازه‌ای می تواند به شکل قابل توجهی بهره وری افراد را افزایش داده و در هزینه ها صرفه جویی به عمل آورد.

 

جرثقیل دروازه‌ای در واقع تجهیزی شامل یک یا دو تیر افقی و دو پایه یا ستون عمودی در طرفین است و این عناصر افقی و عمودی قابی دروازه‌ای شکل را تشکیل می دهند که قابلیت لیفتینگ و جا به جا کردن بارهای سنگین را دارند.

 

جرثقیل دروازه ای متحرک

جرثقیل های دروازه‌ای دو نوع پایه ثابت و پایه متحرک دارند. جرثقیل دروازه‌ای پایه متحرک موضوع اصلی مورد بحث در این مقاله است. قاب دروازه‌ای شکل جرثقیل متحرک، بر روی پایه ها یا چرخ های قوی و مستحکمی قرار می گیرد و قابلیت حرکت در یک مسیر ریلی شکل را دارد تا بتواند محدوده وسیع تری را برای جابه جایی بار پوشش دهد.

 

نصب گیت اور کرین از نوع حرکتی ؛ نکات و هشدارها

نصب اصولی و صحیح جرثقیل دروازه ای متحرک به سبب بارهای سنگینی که این ادوات حمل می کنند و خطراتی که ممکن است برای مال و جان افراد در پی داشته باشند، بسیار مهم است.

نصب جرثقیل دروازه‌ای باید توسط تکنسین متبحر در این حوزه انجام شود تا اصول ایمنی در حیطه های عملکرد بخش های الکتریکی و مکانیکی دستگاه به درستی لحاظ شود.

اجزای الکتریکی مرتبط با جرثقیل می بایست به خوبی عایق بندی شوند و محدوده نصب جرثقیل باید به گونه ای باشد که کمتری اشتراک را با مناطق پرتردد کارکنان و محدوده وجود مواد پرخطر و … داشته باشد.

برای نصب جرثقیل دروازه‌ای متحرک در فضای آزاد نیز علاوه بر در نظر گرفتن موارد فوق، می بایست مقاومت جرثقیل به شکلی تضمین شود که در برابر فشار باد و شرایط نامطلوب آب و هوایی خطری برای محدوده تحت پوشش خود و محیط اطراف نداشته باشد.

 

نصب گیت کرین حرکتی
نصب گیت کرین حرکتی

 

ویژگی ها و مشخصات تخصصی بالابر از نوع دروازه‌ای

همانطور که پیشتر گفته شد جرثقیل دروازه‌ای متحرک یکی از تجهیزات مهم انتقال مواد در جامعه مدرن است. جرثقیل های دروازه‌ای متحرک به دلیل راندمان بالا و عملکرد مطلوب و راضی کننده، دارای طیف وسیعی از کاربردها هستند. جرثقیل دروازه‌ای برخلاف جرثقیل سقفی، نیازی به اتصال به سقف یا دیواره سازه به عنوان تکیه گاه ندارد.

 

نقشه بالابر از نوع دروازه‌ای ، طراحی متنوع و بهره گیری از قطعات با کیفیت

نقشه جرثقیل دروازه‌ای بر اساس درخواست کارفرما و نیازسنجی محیط و کارگاه به کارگیری دستگاه، طراحی می شود. در واقع نقشه نهایی طراحی شده برای یک جرثقیل دروازه ای متحرک، حاصل در نظر گرفتن ابعاد جرثقیل با توجه به ابعاد محدوده کف جهت جابه جایی و ارتفاع مورد نیاز جهت لیفتینگ بار، حداقل و حداکثر وزن بار مورد نیاز جهت حمل، به کارگیری جرثقیل در فضای داخلی کارگاه یا فضای خارج از آن و … می باشد.

 

عوامل مؤثر بر قیمت بالابر از نوع دروازه‌ای

📌قیمت جرثقیل های دروازه‌ای به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. ساختار جرثقیل خصوصاً تک پل بودن یا دو پل بودن آن، ظرفیت بالابری و جابه جایی بار، تجهیزات جانبی تعبیه شده در جرثقیل از جمله هشدار هنگام بروز خطر یا هنگام جابه جایی بار در نواحی پر تردد، جنس اجزا و قطعات سازنده جرثقیل، برند تولید کننده جرثقیل دروازه‌ای متحرک، ابعاد جرثقیل و محدوده تحت پوشش جهت جابه جایی بار و … همگی از عواملی هستند که بر روی قیمت نهایی این ماشین آلات پرکاربرد مؤثر خواهند بود.

 

گیت کرین تک پل ، ساختار و قدرت باربری

جرثقیل دروازه ای متحرک (به انگلیسی : 📌Movable gate crane) از نظر تعداد تیر افقی به کار رفته در ساختار آن به دو دسته جرثقیل دروازه‌ای تک پل و جرثقیل دروازه‌ای دو پل تقسیم می شود. جرثقیل دروازه‌ای تک پل، در ساختار خود از یک تیر افقی بهره می برد و از این نظر قدرت و توانایی باربری کمتری نسبت به نوع دو پل برخوردار است.

نکته بسیار مهم در تهیه جرثقیل دروازه‌ای، این است که می بایست جرثقیل متناسب با نیاز کارگاه خریداری شود. جرثقیل تک پل قابلیت لیفتینگ بارهای تا حدود 5 تن و جابه جایی بار در دهانه ای در حدود 20 متر را دارد.

از این رو قبل از اقدام به خرید جرثقیل دروازه‌ای، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان فروش گروه صنعتی کرین صنعت تهران تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم در زمینه انجام یک خرید مطلوب و مقرون به صرفه را دریافت نمایید.

 

جرثقیل دروازه ای از نوع استوک و بهترین برندهای موجود

بسیاری از صاحبان صنایع جهت تهیه جرثقیل دروازه‌ای، به جای خرید جرثقیل نو، اقدام به تهیه 📌جرثقیل دروازه‌ای دست دوم می نمایند. این افراد به خوبی می دانند که جرثقیل ها به سبب ساختار مستحکم و امکان انجام تعمیرات و بازسازی قطعات معیوب، سال های سال کارایی دارند و می توانند انتظارات صنایع کوچک و بزرگ را برآورده کنند.

البته مسئله مهم در تهیه جرثقیل دروازه ای متحرک دست دوم، انتخاب نوع سالم، معتبر و ایمن آن است. جهت کسب مشاوره در زمینه تهیه مناسب ترین جرثقیل دروازه‌ای دست دوم و بهترین برندهای موجود از آن نظیر جرثقیل دروازه ای برند دماگ آلمان، جرثقیل دروازه ای بلغاری و …، می توانید با خاطری آسوده بر راهنمایی های دقیق و تخصصی کارشناسان گروه کرین صنعت تهران حساب کنید.

 

بالابر از نوع  دروازه‌ای کارگاهی ، مناسب و مقرون به صرفه برای امور کارگاهی

📌جرثقیل دروازه‌ای کارگاهی در ابعاد و ظرفیت لیفتینگ و باربری متنوع توسط گروه کرین صنعت تهران قابل عرضه می باشد. جرثقیل های دروازه‌ای کارگاهی از کارگاه های کوچک خانگی گرفته تا کارگاه های بزرگ تولید ماشین و … قابلیت استفاده دارند و می توانند هم جنبه های ایمنی بالا بردن و جابه جایی بار را تضمین کنند و هم صرفه جویی بسیاری از نظر کاهش نیاز به استخدام نیروی باربر داشته باشند.

این جرثقیل ها برای فضای داخلی و خارجی کارگاه های مسقف یا غیر مسقف متناسب با ارتفاع کارگاه و محدوده مورد نیاز جهت حمل بار طراحی و عرضه می شوند.

 

تماس تلفنی با کرین صنعت تهرانلطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت ثبت سفارش خرید انواع جرثقیل ها و بالابرهای سقفی و دروازه ای لطفا با بخش فروش گروه صنعتی کرین صنعت تهران تماس بگیرید.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه صنعتی کرین صنعت تهران پیشرو در طراحی ، تولید ، فروش و نصب انواع کرین های سقفی و دروازه ای در ایران در خدمت شما پیمانکاران و مشتریان گرامی می باشد.

ارتباط با ما

_______________

آدرس : تهران – بعد از شیر پاستوریزه -مجتمع تجاری پارس حمید پلاک 9

مدیریت فروش  : 9552 225 0912  

تلفن ثابت : 66394076-021  

خدمات پس از فروش : 7379 503 0912

جرثقیل نیم دروازه ای