جرثقیل دروازه ای تک پل + خرید به 4 دلیل

فهرست آنچه که باید بخوانید

جرثقیل دروازه ای تک پل

جرثقیل دروازه ای تک پل (single girder gantry crane) : به 4 دلیل می توان جهت ثبت سفارش خرید انواع جرثقیل های دروازه ای تک پل و جفت پل از 📌گروه کرین صنعت تهران استفاده نمود. که به برخی از این دلایل اشاره خواهیم نمود.

 • خرید انواع بالابرهای دروازه ای با مناسب ترین قیمت
 • تهیه انواع سنگین برهای دروازه ای تک پل و جفت پل با بهترین کیفیت ساخت
 • خرید انواع بالابرهای دروازه ای با قطعات اصلی و اوریجینال
 • خرید انواع سنگین برهای دروازه ای با برندهای مطرح دنیا

 

گیت کرین ابزار کارا و بهینه در صنعت حمل و نقل

گیت کرین یکی از تجهیزات بسیار مهم حمل و نقل مواد در جامعه مدرن است. گیت کرین نوعی جرثقیل سقفی است که پل افقی آن روی دو پایه قرار گرفته و به شکل «قاب درب» ساخته می شود.

گیت کرین در دو نوع اصلی طراحی و تولید می شوند:

• گیت کرین تک پل
• گیت کرین دو پل

 

کرین  های دروازه ای به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهایی نظیر بلند کردن اجسام سنگین، جابجایی قطار و ماشین در محوطه نهادهای مرتبط با حمل و نقل نظیر راه آهن، بالا بردن کشتی در کارخانه کشتی سازی، بارگیری و تخلیه کانتینرها در ترمینال های بندری، بلند کردن و حمل کالاهای سنگین در داخل کارخانه، کارهای ساختمانی در محل ساخت و نصب، تجمع چوب در محوطه ذخیره چوب و … از آن ها انتظار می رود.

 

موارد استفاده کرین دروازه ای دارای یک و دو بریج  تا حدودی با یکدیگر متفاوت است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. استفاده از گیت کرین شرایط کاری کارگران هر مجموعه ای را بهبود می بخشد و همچنین ظرفیت تولید و بهره وری نیروی کار در عملیات بارگیری و تخلیه را ارتقا می دهد.
📌طراحی و ساخت انواع انواع بالابرهای دروازه ای به دلیل عملکرد خوب و کارایی بالا در هزینه های شما صرفه جویی می کند و به عنوان ابزار بالابر اصلی، برای اطمینان از کیفیت و کارایی در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

گیت کرین دارای جفت بریج

ساختار یک جرثقیل دروازه ای تک پل و جفت پل

ساختار گیت کرین دارای یک یا دو بریج عمدتاً از تیر اصلی و پایه های نگهدارنده تشکیل شده است. به طور کلی می توان گفت ترکیب Gage Carne عمدتاً به سه قسمت تقسیم می شود: قطعات مکانیکی، قطعات ساختاری و قطعات الکتریکی. به طور خاص، جرثقیل دروازه ای عمدتاً ساختار قاب دروازه ای، واگن برقی، مکانیزم در حال اجرا، دستگاه الکتریکی، کابین و سایر قطعات را در بر می گیرد.

 

گیت کرین تک بریج (single girder gantry crane)

گیت کرین تک پل به عنوان یکی از انواع اصلی این محصولات کاربردهای بسیار متنوعی دارد. در وهله اول بهتر است راجع به ساختار این نوع از محصول صحبت کنیم. این نوع محصول همانطور که از نام آن پیداست از یک پل تشکیل شده است که به صورت افقی بر روی دو پایه یا ستون نصب می شود.


این جرثقیل دهانه ای در حدود 39 متر را پوشش می دهد و امکان نقل و انتقال و جابه‌جایی بارهای با وزن حدود 16 تن را فراهم می کند. قابل ذکر است که گیت کرین دارای یک بریج به دلیل ویژگی های ساختاری و نیز کاربردهای قابل انتظار، هزینه ساخت و اجرای کمتری نسبت به نوع دو پل آن دارد؛ چرا که وزن سازه آن کمتر بوده و در صنایع سبک تری نسبت به نوع دو پل به کارگیری می شود.

 

ساختار یک گیت کرین از نوع یک بریج bridge

 

گیت کرین دارای دو بریج  (double girder gantry crane)

گیت کرین دارای جفت بریج ساختاری مشابه با گیت کرین دارای یک بریج دارد، با این تفاوت که تعداد پل های قرار گیرنده بر روی ستون ها، به جای یک پل، دو پل می باشد. همین مسئله نیز موجب کارایی و تحمل وزن بیشتری از سوی این نوع از جرثقیل می شود.


گیت کرین دارای دو بریج در کاربردهایی که در آن ها نیاز به حمل بارهای فوق سنگین مطرح می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. این جرثقیل قابلیت حمل و جابه‌جایی بارهای با وزن 120 تن را دارد. جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل بهترین گزینه جهت حمل و جابه‌جایی بار در فضاهایی باز می باشند. چرا که برخلاف جرثقیل های سقفی، نیازی به وجود ساختمان جهت اتصال بخش هایی از بدنه جرثقیل به آن ندارند.

 

کرین نیم دروازه ای تک بریج (half-crane-gantry)

جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل همچون جرثقیل های دروازه ای تک پل تنها از یک پل برخوردار می باشد و نکته ساختاری اصلی آن ها این است که فقط یک پا یا یک ستون دارند و طرف دیگر جرثقیل به بدنه ساختمان کارگاه متصل می گردد.
این جرثقیل ها هم درون سازه های کارگاهی و هم بیرون آن ها قابلیت به کارگیری دارند و بارهای با تناژ بین 1 تن تا 400 تن را جابه‌جا می کنند. با استفاده از این جرثقیل ها می توان صرفه اقتصادی بیشتری را با کارایی نزدیک با جرثقیل های دروازه ای دو پل به دست آورد.

 

گیت کرین کارگاهی

در طراحی 📌بالابرهای دروازه ای(به انگلیسی: Gantry crane) کارگاهی می بایست ملاحظاتی را در نظر گرفت. در طراحی جرثقیل ها سه ملاحظه عمده وجود دارد. ابتدا جرثقیل باید بتواند وزن بار مورد نیاز را بلند کند. دوم، جرثقیل نباید سرنگون شود. سوم، جرثقیل نباید پاره شود.

 

گروه کرین صنعت تهران، به عنوان یکی از مجموعه های پیشرو در زمینه تأمین انواع جرثقیل ها از نوع سقفی و دروازه ای گرفته تا تجهیزات و لوازم جانبی و کمکی هر یک از آن ها، هدف خود را بر این اصل بنا نهاده است تا به فعالان و پیشتازان عرصه های تولیدی و صنعتی کشور کمک نماید تا مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین سیستم های حمل و جابه‌جایی بار را با توجه به نوع فعالیت و نیازهای عملکردی شان به چنین ابزارهایی، انتخاب و تهیه نمایند.

 

خرید جرثقیل دروازه ای تک پل و دو پل و نیز خرید جرثقیل دروازه ای دست دوم از طریق بسیاری از تولیدکنندگان جرثقیل دروازه ای به راحتی در دسترس است؛ اما مسئله حائز اهمیت این است که لازم است مطمئن شوید که آن را از یک فروشنده قابل اعتماد خریداری کرده اید. لازم است بررسی شود این شرکت سابقه خوبی دارد و نوع استاندارد مشخص و معتبری را برای جرثقیل هایی که تولید یا عرضه می کند در نظر می گیرد.

 

لازم است در مورد ضمانت جرثقیل نیز استعلام بگیرید. علاوه بر این، لازم است اطمینان حاصل کنید که جرثقیل خریداری شده به درستی نصب شده و قبل از استفاده آزمایش شده است. در حالت ایده آل باید توسط متخصصان واجد شرایط نصب شود و آن ها باید اطمینان حاصل کنند که پس از نصب نیز به خوبی و با ایمنی کامل کار می کند.

 

خطر گیت کرین های دارای یک یا دو بریج (bridge)

هنگام کار با جرثقیل خطر آسیب دیدگی شدید و حتی مرگ وجود دارد. دومین علت بزرگ مرگ و میر ناشی از جرثقیل، برخورد عابر پیاده با بار جرثقیل است. خالی از لطف نیست اگر بدانید که می توان از بسیاری از این حوادث، با نوعی زنگ خطر که هنگام نزدیک شدن عابر پیاده به جرثقیل دروازه ای، به صدا در می آید، پیشگیری کرد.


گروه کرین صنعت تهران به دنبال تأمین و ارائه ابزارهای نوین و مدرن حمل بار با حداکثر ایمنی، بازدهی و صرفه اقتصادی برای تولیدکنندگان و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی می باشد.

 

تماس تلفنی با کرین صنعت تهران

4/5 - (5 امتیاز)

جهت ثبت سفارش خرید انواع جرثقیل ها و بالابرهای سقفی و دروازه ای لطفا با بخش فروش گروه صنعتی کرین صنعت تهران تماس بگیرید.

14 پاسخ

 1. سلام
  شب شما بخیر باشه
  من یک کارگاه تولید گریتینگ دارم و می خوام یک جرثقیل از نوع کرین برای کارگاهم نصب کنم
  اطلاعات زیادی هم ندارم می خواستم راهنمایی فرمایید.
  ممنون

  1. باسلام
   شما لطفا ابتدا اطلاعات فنی جهت ساخت و راه اندازی را به این شرکت ارسال فرمایید که شامل دهانه ، دهانه جرثقیل ، دهانه کرین ، طول مسیر کرین و ارتقاع کرین و تناژ که همان ظرفیت جرثقیل می باشد به این گروه ارسال فرمایید یا شماره همراهتان را در بخش نظرات ارسال فرمایید تا از طریق بخش فروش با شما تماس گرفته شود.

   1. سلام خسته نباشین سایت خوبی دارین ولی اگر مقاله بیشتری داشتین در مورد ساخت و تعمیر خیلی بهتر میشد با تشکر.

    1. سلام
     سعی داریم که در آینده ای بسیار نزدیک این سایت یک مرجع عالی در رابطه انواع جرثقیل ها ،خدمات ،تعمیرات ، لوازم یدکی و اطلاعات کلی در رابطه با جرثقیل های سقفی برقی، تک پل ،چفت و سایر موارد باشد

 2. سلام اوقات شما بخیر و شادی
  بنده اکبری هستم و قیمت یک بالابردروازه ای از نوع تک پل رو می خواستم ، لطف قیمت بدید
  ضمنا یک کارگاه تولیدی سوله سازی دارم می خواستم بدونم که از کدوم نوع جرثقیل باید در این کارگاه استفاده کنم ؟ البته ببخشید خیلی اطلاعات تو این زمینه ندارم لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید.

  1. باسلام خدمت شما
   برای این کار شما باید اطلاعات کامل شامل ابعاد کارگاه ، ارتفاع کف تا سقف کارگاه ، ابعاد دهانه بالابر و جرثقیل و موارد دیگه رو برای ما ارسال فرمایید یا اینکه شماره همراه تون رو از بخش تماس با ما برای ما ارسال نمایید که ما با شما تماس بگیریم.
   موفق باشید

   1. سلام خسته نباشین من امروز یه بالابر ۵ تن برای جرثقیل دروازه ای کارخانه ازتون خریدم ارسال به موقعه و بالابر پلمپ عالی بود خواستم ازتون تشکر کنم موفق باشین یاعلی.

    1. باسلام
     خدمت رسانی عالی و بدون نقص به مشتری از وظایف ماست
     ممنون از حسن نظر شما به گروه کرین صنعت تهران

 3. سلام خسته نباشین،سایت خوبی دارین ولی اگر مقاله بیشتری درباره ساخت و تعمیر داشتین خیلی بهتر میشد.ممنونم.

  1. سلام
   چشم سعی می کنیم در اولین فرصت مطالب بیشتری در سایت بارگذاری نماییم

 4. سلام خسته نباشین ، مقاله کامل و جامع هستش و آموزنده هستش واقعا خسته نباشین ولی اگر رنگبندی خوبی هم داشت عالی میشد ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه صنعتی کرین صنعت تهران پیشرو در طراحی ، تولید ، فروش و نصب انواع کرین های سقفی و دروازه ای در ایران در خدمت شما پیمانکاران و مشتریان گرامی می باشد.

ارتباط با ما

_______________

آدرس : تهران – بعد از شیر پاستوریزه -مجتمع تجاری پارس حمید پلاک 9

مدیریت فروش  : 9552 225 0912  

تلفن ثابت : 66394076-021  

خدمات پس از فروش : 7379 503 0912

جرثقیل نیم دروازه ای