جرثقیل سقفی دو پل : قیمت + فروش + نصب

  • آخرین بروز رسانی مطلب : ۹ بهمن ۱۴۰۰
  • نظرات : ۳۳دیدگاه

جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل سقفی دو پل (Double Girder Overhead Crane) یکی از انواع بسیار کارا و قدرتمند در بین اورهد کرین ها است. اگر در انبار یا واحد تولیدی یا صنعتی خود بارهای با وزن بسیار بالا جهت جابه‌جایی وجود دارند، پیشنهاد ما به شما این است که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا یکی از مناسب ترین گزینه های لیفتینگ بار در فضای بسته را به شما معرفی کنیم.

 

گروه صنعتی کرین صنعت تهران در زمینه ساخت ، تولید ، طراحی و اجرای انواع 📌بالابرهای سقفی تک پل و جفت پل با قیمت های باور نکردنی و با تحویل به موقع محصولات خود در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. این گروه صنعتی بالابرهای سقفی تک پل و جفت خود را با مناسب ترین و ارزان ترین قیمت در اختیار مشتریان و پیمانکاران عزیز ارائه می دهد.

 

هدف ما در گروه کرین صنعت تهران این است که به شما کمک کنیم تا درک درستی از چیستی و نحوه عملکرد کرین سقفی دو پل و نیز چگونگی انتخاب کرین اور مناسب برای نیازهای شغلی خود، داشته باشید.

 

محتویات فهرست

جرثقیل سقفی دو پل چیست؟

کرین ها به طور کلی به چند گروه گرانکش دروازه ای (Gantry Crane)، سنگین بر نیم دروازه ای (Half Gantry Crane)، بالابر سقفی (Overhead Crane) و … تقسیم بندی می شوند. در این بین بالابرهای سقفی نیز به دو گروه بالابر سقفی تک پل و جفت پل تقسیم می شوند. اور هد کرین دستگاهی است برای بلند کردن، پایین آوردن و حرکت دادن بار به صورت افقی از یک طرف دهانه به سمت دیگر آن. هر یک از این جرثقیل ها، مشخصات ساختاری مخصوص به خود را داشته و مناسب کاربردهای خاصی هستند.

 

بالابر سقفی جفت پل نوعی بالابر است که در ارتفاع مشخصی از سقف و به صورت افقی نصب می شود و ویژگی اصلی ساختاری آن این است که برخلاف بالابر سقفی تک پل که دارای یک تیر یا یک پل افقی بوده و قدرت حمل بار کمتری دارد، این وینچ سقفی شامل جفت پل افقی بوده و به نسبت، قدرت لیفتینگ بار بیشتری را نیز از خود نشان می دهد.

 

جرثقیل سقفی جفت پل چیست

 

ظرفیت حمل بار و دهانه تحت پوشش اور کرین جفت پل

 سنگین بر سقفی  جفت پل با ظرفیت بالابری تا ۲۵۰۰۰۰ کیلوگرم و دهانه حمل استاندارد تا ۴۰ متر، مسئولیت لیفتینگ و جابه‌جایی بارهای غیر قابل حمل را به طور ایمن و دقیق بر عهده می گیرد. حرکت گرانکش سقفی جفت پل توسط یک اپراتور صورت می گیرد. اپراتور می تواند هم به صورت دستی عملکرد اورکرین را به عهده بگیرد و هم از طریق تجهیزات مجهز به بی سیم و به نوعی از طریق کنترل از راه دور.

 

محدوده فضای تحت پوشش جرِاِثقال سقفی جفت پل، یک فضای مستطیل شکل است. در واقع تیرها یا پل های افقی سنگین بر که بر تکیه گاه های مستحکمی تکیه دارند، می تواند در طول مستطیل حرکت کنند و بار را هم از نظر عرضی و هم در طول فضای مستطیل شکل هدایت نمایند. بنابراین یکی از تولیدات ویژه گروه صنعتی کرین صنعت تولید بالابرهای سقفی جفت پل با ظرفیت حمل بار متعادل و استاندارد می باشد.

 

تولید سنگین بر جفت پل

 

کاربردهای اورهد کرین

کرین سقفی جفت پل به دلیل قدرت بسیار بالایی که در جابه‌جایی بار دارد، می تواند در طیف وسیعی از محیط های کاری و کاربردهای مختلف مورد استفاده و بهره گیری واقع شود. اورکرین دو پل برای کاربردهای سنگین تر توصیه می شود؛ یعنی کاربردهایی که  گران کش باید ظرفیت های سنگین تر و دهانه های طولانی تری را هنگام حمل بار تحمل کند.

برخی از معروف ترین دلایل استفاده از | اورهد کرین جفت پل عبارتند از:
• بارگیری یا تخلیه مواد از یک کامیون
• جابجایی مواد در اطراف تأسیسات یا مواقعی که کارایی بیشتری نسبت به موتور یدک کش یا نیروی انسانی لازم باشد
• کشیدن قالب در داخل و خارج ماشین های مهر زنی در یک مرکز تولید
• تغذیه مواد اولیه در دستگاه در تأسیسات تولیدی
• حرکت قطعات به صورت کنترل شده به پایین خط مونتاژ
• جابجایی کانتینرها در اطراف یک کارخانه کشتی سازی یا راه آهن

 

کاربردهای بالابرهای سقفی از نوع جفت پل

 

کاربرد سلینگ کرین ۲ پل در صنایع

جرثقیل ها حوادث محل کار را کاهش می دهند، زیرا نیاز افراد به باربری از کف کارخانه را از بین می برند. ماهیت اصلی استفاده از سلینگ کرین جفت پل صرفه جویی در هزینه به دلیل کاهش هزینه های کار نیروی انسانی است. همچنین باعث افزایش بهره وری می شود زیرا  کرین می تواند بارها را سریع تر حمل کند.

با یافتن جرثقیل مناسب برای شغل و برنامه های کاری خود می توانید به تمام این مزایا پی ببرید. قیمت اورهد کرین سوله به عوامل متعددی از جمله نوع Overhead Cranes دو پل برقی یا دستی، ظرفیت حمل کرین ، ابعاد و طول دهانه قابل پوشش، تک پل یا دو پل بودن آن و سایر تجهیزات جانبی قابل ارائه در کنار اورهد کرین و … بستگی دارد.

نحوه انتخاب سنگین بر سقفی

همانطور که پیشتر اشاره شد M.O.T در اندازه ها، شکل ها و ظرفیت های مختلف وجود دارند و انتخاب نوع مناسب M.O.T دو پل یا تک پل، برای ساده سازی فرآیندهای تولید شما ضروری است. قبل از انتخاب و تهیه جرثقیل سقفی مناسب می بایست به سؤالات زیر پاسخ دقیقی ارائه نمایید، چراکه پاسخ این سؤالات نقش مهمی در انتخاب بهترین، کاراترین و مقرون به صرفه ترین نوع اور کرین متناسب با شرایط کاری شما خواهد داشت.

 

کاربرد سنگین بر جفت پل در صنایع

 

• حرکت سازه سنگین بر به چه صورتی باشد؟
• وزن و نوع ماده قابل حمل چگونه است؟
• محل قرارگیری گرانکش کجا است؟
• ظرفیت مورد نیاز جهت حمل بار چقدر است؟
• چند بار در روز از بالابر استفاده خواهد شد؟
• وینچ چه طول یا دهانه ای را پوشش دهد؟
• نحوه هدایت وینچ به صورت دستی باشد یا از طریق تجهیزات بی سیم؟

 

خرید و اجاره جرِاِثقال سقفی جفت پل نو و دست دوم

گروه کرین صنعت تهران به عنوان یکی از مجموعه های مجاز و معتبر در سطح کشور در زمینه طراحی، ساخت و تأمین انواع وینچ ها از جمله تولید بالابر های دروازه ای و گرانکش های کارگاهی، تولید جراثقال سقفی تک پل و اورهد کرین جفت پل فعال بوده و به کارفرمایان گرامی ارائه خدمات می نماید.

ارسال نصاب جراثقال صنعتی و ارائه توضیحات لازم در مورد نحوه عملکرد و هشدارهای ایمنی هنگام کار سنگین بر جفت پل روشن و ارائه خدمات پس از فروش از دیگر فعالیت های گروه کرین صنعت تهران می باشد.

علاوه بر تهیه و فروش جراثقال های سقفی نو، فروش سلینک کرین جفت پل نیز در پلان کاری در این مجموعه بزرگ صنعتی قابل انجام است. جهت دریافت خدمات مشاوره ای در زمینه تهیه وینچ های اقتصادی و  مناسب محیط کاری خود می توانید با شماره های درج شده جهت تماس با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید و با آگاهی کامل نسبت به ثبت سفارش و خرید نهایی اقدام کنید.

تماس تلفنی با کرین صنعت تهرانلطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)